Top
Ako chrániť svoje oči pred škodlivým modrofialovým žiarením aj po štyridsiatke?

Ako chrániť svoje oči pred škodlivým modrofialovým žiarením aj po štyridsiatke?

Máte už viac ako 40 rokov a potrebujete multifokálne okuliare na perfektné videnie na blízko i do diaľky? A ako často pracujete na počítači, sledujete televíziu a používate inteligentný telefón? Ak každý deň, odporúčame vám Varilux Digitime, okuliarové šošovky, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre dnešnú dobu.

Podľa medzinárodnej štúdie spoločnosti Essilor až 82 % ľudí, ktorí sledujú televíziu, zároveň používa počítač. A televíziu s inteligentným telefónom sleduje naraz 72 % ľudí. Naše oči tak musia stále zaostrovať.

Po 40. roku veku sa navyše prirodzeným starnutím okazhoršuje naša schopnosť zaostrovať na blízko. Naše oči začínajú byť unavené a škodí im tiež modrofialové žiarenie, ktoré obrazovky vyžarujú. Modrofialové svetlo môže spôsobovať poškodenie buniek sietnice a makuly a prispieť tým ku vzniku závažných ochorení ako je sivý zákal alebo makulárna degenerácia.

Moderné technológie využíva každý z nás

Kto dnes nepoužíva digitálne technológie? Už aj babičky používajú sociálne siete, na ktorých sa chvália so svojou úrodou rajčín, a dedkovia volajú zadarmo cez internet vnúčatám, ktoré sú v zahraničí. Pokrok ide stále dopredu a spoločnosť Essilor drží krok. Pre súčasný digitálny vek ponúka progresívne sklá Varilux Digitime.

Vďaka Varilux Digitime budú vaše oči aj pri dlhodobom sledovaní obrazovky menej unavené a získate tiež lepšiu schopnosť čítania malých znakov. Tieto inovatívne sklá sú prispôsobené na prácu s počítačom, chránia váš zrak pred vplyvmi modrofialového žiarenia a podporujú zaostrovanie zraku.

Varilux Digitime sú tzv. degresívne okuliarové šošovky, často nazývané ako kancelárske alebo pracovné. Obsahujú v sebe zónu na čítanie, ale tiež umožňujú videnie na strednú vzdialenosť, ako je práve práca s počítačom. V porovnaní s okuliarmi na čítanie si ich teda nemusíte dávať dolu pri bežnej práci v kancelárii, keď napríklad potrebujete komunikovať s kolegami v rovnakej miestnosti. Niesú však určené pre pohyb vo voľnom priestore, pretože neobsahujú zónu videnia do diaľky.

Oproti klasickým multifokálnym okuliarom majú veľmi širokú strednú zónu videnia, a preto si ich mnoho klientov volí ako obľúbený druhý pár práve na prácu s počítačom.

Sú tiež veľmi obľúbené klientami, ktorí nepotrebujú okuliare do diaľky, ale z dôvodu veku by už potrebovali okuliare na čítanie. Nechcú si ich však stále dávať dolu. Varilux Digitime prináša riešenie na čítanie ale aj videnie ďalej, na počítač alebo prichádzajúceho kolegu. Varilux Digitime od bežných okuliarových skiel nerozpoznáte a navyše si ich môžete nechať zasadiť do štýlových obrúčok.

Na multifokálne okuliarové sklá Varilux je opäť akcia 1+1!

Pripomíname, že môžete opäť využiť akciu 1+1 na multifokálne sklá Varilux. Dva páry multifokálnych okuliarových šošoviek Varilux za cenu jedného. Vyskúšajte napríklad Varilux Digitime ako ideálne druhé okuliare do kancelárie.

Multifokálne okuliare sú modernou alternatívou pre tých, ktorí doteraz nosili bifokálne sklá alebo striedali okuliare na blízko a do diaľky. S multifokálnymi okuliarovými sklami Varilux krásne uvidíte na všetky vzdialenosti!

Chcete sa o okuliarových šošovkách dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Zoznam odporúčaných optík nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

Nie je možné pridávať komentáre.