Top
Chráňte oči svojich detí pred slnečnými lúčmi

Chráňte oči svojich detí pred slnečnými lúčmi

UV žiarenie na nás pôsobí aj keď je slnko ukryté za mrakom. Odráža sa o rôzne plochy a najviac sme mu vystavení v skorých dopoludňajších a večerných hodinách, keď je slnko nižšie nad obzorom. Nezabúdajte chrániť najmä oči svojich detí, ktoré sú o veľa citlivejšie než tie naše.

Starajte sa o zdravie svojich detí, aby mohli naplno objavovať svet. Už vo veku 3 rokov sa odporúča vykonať prvé vyšetrenie u očného lekára. Prvé roky života sú pre vývoj zraku veľmi dôležité. Včas diagnostikované refrakčné chyby môžu byť liečené s dobrými výsledkami, môžete tak predísť noseniu okuliarov v dospelosti.

Okuliare do školy aj za zábavou

Deti sú pri svojich honbách za dobrodružstvom nezastaviteľné. Výrobca Essilor na to pamätal a vyvinul okuliarové sklá Crizal Kids z materiálu Airwear, ktorý je 12x odolnejší voči rozbitiu a o 30 % tenší než bežná okuliarová šošovka, takže vaše deti o okuliaroch ani nebudú vedieť. Ak by im vadili, nechceli by ich nosiť a zrakovú chybu by bolo ťažké riešiť.

Vďaka povrchovej úprave Crizal sú detské okuliarové šošovky navyše odolné proti odtlačkom, poškriabaniu, daždi a prachu. Ľahko sa budú čistiť a deťom nebudú vadiť ani rušivé odlesky.

Ideálna ochrana detského zraku pred slnečnými lúčmi

V lete by ste mali chrániť nielen svoju pokožku krémom s UV filtrom, ale aj zrak kvalitnými okuliarmi. Vedeli ste, že pred slnečnými lúčmi môžu detské oči chrániť aj číre okuliarové sklá? Crizal Kids UV vašim deťom poskytnú najvyššiu možnú UV ochranu v čírych šošovkách s E-SPF 25. Navyše sú odolné voči poškriabaniu a ľahko sa čistia. Vhodné sú na každodenné nosenie, do školy i za zábavou.

Faktor E-SPF označuje, akú celkovú ochranu zraku a pleti okolo očí proti UV žiareniu poskytujú. Čím vyššia je udávaná hodnota, tým lepšia je ochrana. E-SPF 25 tak znamená, že budete chránení pred slnkom 25x lepšie než bez okuliarov.

Okuliarové šošovky pre dnešnú digitálnu dobu

Do školy, na počítačové hry a sledovanie televízie sú určené okuliarové šošovky Crizal Kids Prevencia, ktoré filtrujú škodlivé modrofialové svetlo. Dnes už aj malé deti ovládajú moderné technológie.

Viac informácií o možnostiach ochrany očí vašich najmenších nájdete na www.crizaljunior.cz/sk.

Chcete sa o dioptrických slnečných okuliaroch dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

Nie je možné pridávať komentáre.