Top
Cyklistické okuliare vám doprajú pohodlie i bezpečie

Cyklistické okuliare vám doprajú pohodlie i bezpečie

Vydajte sa na bicykel bez obáv! Už máte profesionálne nastavený bicykel a kvalitnú prilbu? Potom ešte pre bezpečnú jazdu potrebujete športové okuliare, ktoré vám zaistia perfektné videnie a zároveň ochránia vaše oči pred poletujúcimi nečistotami a vetvami stromov.

Okuliarové sklá pre cyklistov by mali chrániť aj pred oslnením a škodlivým UV žiarením. V akomkoľvek počasí by mali zvýšiť kontrast videnia a dopriať vám tak skutočne komfortnú jazdu, pri ktorej si maximálne užijete výhľad na okolitú krajinu.

Cyklistické okuliare musia dostatočne kryť celé oči a dobre sedieť na nose. Obrúčky by mali kopírovať čelný oblúk hlavy a medzera pri obočí by nemala byť veľká. Okuliare na bicykel bývajú viac zakrivené než bežné okuliare, aby vám do očí nefúkalo. Rámy voľte pružné a sklá ideálne z polykarbonátu, aby vás pri náraze neporanili.

Cyklistické okuliare môžu byťaj dioptrické! Pozrite sa, aké sklá máte na výber:

Samozatmavujúce sklá Crizal s Transitions

Potrebujete okuliare, ktoré byste mohli nosiť nielen von, ale aj na šport v interiéri? Potom sú tými pravými pre vás samozafarbujúce okuliarové sklá Crizal s Transitions, ktoré sú vo vnútri v miestnosti číre a vonku tmavé. Blokujú 100 % UVA a UVB žiarenia a chránia váš zrak aj pred odrazenými lúčmi zo zadnej strany okuliarovej šošovky. Dokonca chránia aj pred nebezpečným modrofialovým svetlom, ktoré vyžarujú moderné digitálne technológie. K zakúpeniu sú v módnych odtieňoch.

Polarizačné sklá Xperio

Maximálne zrakové pohodlie pri športe zaisťujú polarizačné okuliarové šošovky Xperio, ktoré odstraňujú odlesky a zaisťujú tak maximálne zrakové pohodlie. Kontrastné videnie zlepšujú o 75 % a pri rýchlej jazde získate aj kratší reakčný čas. Môžete tak zabrániť nehode.

Slnečné sklá so zrkadlovým efektom e-mirror

Na šport sú veľmi obľúbené tiež zrkadlovky. Vyskúšajte napríklad zrkadlové okuliarové šošovky e-mirror, ktoré vďaka povrchovej úprave Crizal Sun UV ponúkajú vynikajícu odolnosť proti poškriabaniu a nečistotám, antireflexnú úpravu zadnej strany skiel a ochranu pred slnkom s E-SPF 50+*. K zakúpeniu sú v 14 atraktívnych farbách.

Chcete sa o ponuke okuliarových skiel dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.cz.

 

* E-SPF vyvinula spoločnosť Essilor a bola schválená 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pre všetky okuliarové šošovky Crizal UV a Optifog na každodenné nosenie, okrem Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pre všetky okuliarové šošovky Crizal Sun UV, okrem Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon okuliarových šošoviek: E-SPF vylučuje priame vystavenie oka, ktoré závisí od externých faktorov (nositeľova morfológia, tvar okuliarovej obruby, stav opotrebenia…). www.essilor.com

 

Nie je možné pridávať komentáre.