Top
Krátky film projektu Essilor See Change – Eye Mitra získal významné ocenenie

Krátky film projektu Essilor See Change – Eye Mitra získal významné ocenenie

Krátky film Eye Mitra: Friends Of the Eyes (Eye Mitra: Priatelia očí) získal ocenenie v kategórii Transforming Society (Transformujúca sa spoločnosť) na 2016 tve Global Sustainability Awards. Eye Mitra bol jedným z dvoch filmov spoločnosti Essilor, ktoré sa zaradili do užšieho výberu vďaka svojej vysokej kvalite, inšpiratívnosti a podielu na informovanosti o udržateľnom rozvoji.

Film Eye Mitra: Friends Of the Eyes pripravila obchodná divízia 2.5 New Vision Generation, ktorá je súčasťou spoločnosti Essilor. Udeľovanie cien sa konalo 28. novembra v Londýne.

Eye Mitra pomáha hneď dvakrát

Ústrednou témou filmu je program Eye Mitra, ktorý spoločnosť Essilor spustila v roku 2013 v Indii a dnes tu vytvára silný sociálny a ekonomický dopad, pretože pomáha ľuďom s vadami zraku. Program dal prácu viac ako 2000 miestnym obyvateľom vidieckych a prímestských oblastí. Školí ich v primárnej starostlivosti o zrak a jeho korekciu a podporuje ich v získaní zručností nutných na úspešné vybudovanie vlastných malých podnikov v odbore očnej optiky.

Eye Mitra tak pomáha hneď dvakrát – prispieva k zlepšeniu životných podmienok prostredníctvom nových pracovných miest a poskytuje lepší prístup ku kvalitnej starostlivosti o zrak v rozvojových oblastiach.

Problémy s videním sa týkajú celého sveta

Slávnostného odovzdávania cien sa zúčastnil Sumit Kumar, marketingový manažér divízie 2.5 New Vision Generation Indie, ktorý uviedol: „Pre tím 2.5 New Vision Generation je veľkou poctou získať túto cenu. Napriek tomu, že sa korekcia videnia týka mnohých z udržateľných rozvojových cieľov, ktoré si OSN stanovila dosiahnuť do roku 2030, väčšina ľudí netuší, že je zlé videnie celosvetovo najrozšírenejším zdravotným problémom. Dúfame, že náš film zasiahne ešte širšie publikum a vytvorí tak väčšie povedomie o zásadnej úlohe, ktorú vízia starostlivosti o zrak môže hrať v celosvetovom rozvoji.“

Charitatívna spoločnosť tve udeľuje filmové ceny tve Global Sustainability v štyroch kategóriách: Transformujúce sa spoločnosti, Pretváranie ekonomickej situácie, Ochrana životného prostredia a Rýdzo pozitívne vedenie. 

Chcete sa o okuliarových šošovkách dozvedieť viac? Potrebujete jednoohniskové alebo multifokálne okuliarové sklá (progresívne okuliare), ktoré sú vhodnejšou náhradou za bifokálne sklá? Sledujte ďalej blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Zoznam odporúčaných optík nájdete na www.varilux.sk vrátane možnosti filtrovať optiky vybavené simulátorom virtuálnej reality Nautilus. Odporúčané optiky ponúkajú multifokálne sklá Varilux a jiné okuliarové šošovky tradičného výrobcu Essilor.

 

Nie je možné pridávať komentáre.