Top
K letu rozhodne patria zrkadlovky!

K letu rozhodne patria zrkadlovky!

Máte už slnečné okuliare, v ktorých sa všetko parádne zrkadlí? Zrkadlovky sú klasikou, ktorá snáď nikdy nevyjde z módy. Nezabudnite pri ich výbere dbať najmä na E-SPF faktor! Obyčajné zatmavenie skiel vaše oči pred UV žiarením neochráni.

Dlhodobé vystavenie slnečným lúčom spôsobuje predčasný vznik vrások okolo očí, prispieva ku kožným chorobám a môže spôsobiť vznik chorôb ohrozujúcich váš zrak. Urobte niečo pre svoje zdravie a získajte skvelý look – s modernými zrkadlovými okuliarmi! Akú farbu skiel si vyberiete? Túžite sa na svet pozerať ružovo, modro, alebo napríklad zlato? Leto láka k neviazanosti.

Nie všetky zrkadlovky chránia vaše oči

Pamätajte ale, že naše oči nechráni farba na sklách, ale ich materiál a povrchová úprava. Dôležitý je E-SPF* faktor okuliarových šošoviek. Čím vyššia je hodnota faktoru E-SPF, tým kvalitnejšiu ochranu očí okuliare ponúkajú. Napríklad hodnota 50 udáva, že vaše oči budú s okuliarmi chránené 50x lepšie, než bez nich. E-SPF faktor môžu mať aj vaše číre multifokálne okuliarové sklá či bifokálne sklá Varilux a chrániť tak váš zrak pred UV žiarením.

Zrkadlové okuliarové šošovky e-mirror

Vysoko kvalitné sú napríklad zrkadlové okuliarové šošovky e-mirror s povrchovou úpravou Crizal Sun UV. Môžete sa spoľahnúť na odolnosť voči všetkým nepriateľom jasného videnia – prachu, kvapkám vody, odtlačkom prstov, poškriabaniu, odleskom a vďaka faktoru E-SPF 50+ tiež slnečnému žiareniu. Na výber máte zo 14 štýlových farieb. Sklá sú teraz k zakúpeniu aj v ružovej a striebornej farbe a novom odtieni modrej. Aktuálne farby nájdete v optikách.

Chcete sa o dioptrických slnečných okuliaroch dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

* E-SPF vyvinula spoločnosť Essilor a bola schválená 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pre všetky okuliarové šošovky Crizal UV a Optifog na každodenné nosenie, okrem Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pre všetky okuliarové šošovky Crizal Sun UV, okrem Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon okuliarových šošoviek: E-SPF vylučuje priame vystavenie oka, ktoré závisí od externých faktorov (nositeľova morfológia, tvar okuliarového rámu, stav opotrebenia…). www.essilor.com

 

Nie je možné pridávať komentáre.