Top
Máte z počítača unavené oči? Máme pre vás niekoľko tipov

Máte z počítača unavené oči? Máme pre vás niekoľko tipov

V súčasnosti sme stále obklopení elektronikou. V práci sledujeme monitor počítača, cez deň kontrolujeme inteligentné telefóny a večer si doma zapneme televízor. Tiež vás potom oči štípu a cítite, že by si zaslúžili odpočinok? Máme pre vás tipy pre unavené oči.

 Štípu vás oči, slzíte alebo máte rozostrené videnie? Bolí vás často hlava? Potom vás zrejme trápi Computer Vision Syndrom (CVS), ktorému sa po slovensky hovorí syndróm počítačového videnia. Ide o dočasný stav zraku po prílišnom namáhaní očí. Príznaky sa objavujú v dôsledku nadmerného napätia očných svalov a neprirodzeného držania tela pri sedení pri počítači.

Podľa amerického Národného inštitútu pre bezpečnosť a ochranu zdravia s týmto syndrómom bojuje až 90 % osôb, ktoré pri počítači trávia aspoň tri hodiny denne. Patríte medzi nich? Poradíme vám, ako svojim očiam uľaviť.

Nezabúdajte na prestávky

Zájdite si občas uvariť kávu, precvičiť nohy a nadýchať sa čerstvého vzduchu. Často postačí zadívať sa z okna.

Pracujte pri vhodnom osvetlení

Vo väčšine kancelárií vyžarujú žiarivky príliš silné svetlo. Nemali byste sedieť v zle osvetlenom rohu kancelárie, ale ani priamo proti oknu, aby vám denné svetlo nesvietilo priamo do očí. Zamedzte tiež oslneniu z odleskov monitora.

Oči si tiež potrebujú občas zacvičiť

Občas zatvorte oči a premasírujte si viečka. Precvičte svoj zrak striedavým zaostrovaním na blízko a na diaľku. Zakrúžte očami v oboch smeroch a vždy pred zmenou smeru žmurknite. Opakujte aspoň päťkrát. Potom sa zadívajte do diaľky a pohybujte očami hore a dolu.

Essilor vyvinul špeciálne okuliarové sklá na prácu s počítačom

Obrazovky navyše vyžarujú modrofialové svetlo, ktoré môže spôsobovať poškodenie buniek sietnice a makuly a prispieť tým k vzniku závažných očných ochorení ako je sivý zákal alebo makulárna degenerácia. Chráňte svoj zrak a kúpte si kvalitné okuliarové šošovky, ktoré uľavia vášmu zraku.

Nemusíte meniť zamestnanie, aby ste sa vyhli sledovaniu obrazoviek. Vyskúšajte okuliarové šošovky Essilor EYEZEN, ktoré vám pri práci na počítači ponúknu perfektnú ochranu, či už potrebujete okuliare na blízko, do diaľky, alebo aj keď nemáte žiadne dioptrie, ale pociťujete únavu očí. Ak už potrebujete multifokálne okuliare, ideálnou voľbou sú multifokálne sklá Varilux Digitime.

Okuliarové šošovky Essilor EYEZEN i Varilux Digitime obsahujú dve technológie – EyezenTM Focus na podporu zaostrovania zraku a Light Scan na ohranu proti škodlivému modrofialovému svetlu.

Chcete sa o okuliaroch Essilor® Eyezen™ dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

Nie je možné pridávať komentáre.