Top
Máte už pre svojho školáka všetko potrebné? Nepotrebuje aj okuliare?

Máte už pre svojho školáka všetko potrebné? Nepotrebuje aj okuliare?

Aj váš potomok mieri do školskej lavice a vy stále premýšľate, či ste už kúpili všetko potrebné? Nezabudnite ešte pred školskou dochádzkou navštíviť očného lekára, aby sa včas zistilo, či váš malý školák nepotrebuje dioptrické okuliare.

Je dôležité, aby školáci dobre videli na malé písmenká v učebnici a zo zadných lavíc na tabuľu. Malé deti často nepovedia, že zle vidia, a zistí sa to až zlým prospechom.

Vývoj zrakových schopností dieťaťa je takmer dokončený až v šiestom alebo siedmom roku života a až v ôsmich alebo deviatich rokoch môže plne rozpoznávať scenérie a udalosti. Nenechávajte nič na náhodu a radšej ešte pred začiatkom školského roka navštívte očného špecialistu.

Vidí vaše dieťa zle na tabuľu?

Keď má vaše dieťa problém rozpoznať text na tabuli alebo obrázky na nástenke, trápi ho krátkozrakosť (myopia). Poznáte ju tak, že vaše dieťa pri pohľade do diaľky priviera oči alebo pri čítaní či písaní má nos takmer na zošite, aj keď na blízko vidí dobre. Krátkozraké deti sú v škole často nesústredené a veľakrát sa vyhýbajú niektorým hrám. Myopia sa až do 30. roku postupne zhoršuje.

Vidí vaše dieťa zle do zošita?

Ak malého školáka trápi ďalekozrakosť (hypermetropia), môžete si najprv myslieť, že mu nejde čítanie a písanie. Nekorigovaná ďalekozrakosť spôsobuje nielen zlé známky, ale i bolesť hlavy, problémy so sústredením a začervenanie očí.

Okuliare do školy i za kamarátmi

Pre deti sú najlepšou voľbou ľahké okuliarové sklá z odolného materiálu Airwear Junior, ktoré sú 12× odolnejšie a o 30 % tenšie než bežné okuliarové sklá. Navyše vďaka antireflexnej povrchovej úprave Crizal odolávajú škrabancom, zostávaniu kvapiek vody, odtlačkom prstov a prachu, eliminujú odlesky a chránia oči i pred UV žiarením.

Pre letné radovánky odporúčame okuliarové sklá Crizal Kids UV, ktoré poskytujú tú najlepšiu možnú ochranu pred UV žiarením v čírych šošovkách s E-SPF 25.* Pred škodlivým modrofialovým žiarením z digitálnych obrazoviek chránia oči našich najmenších inovatívne okuliarové sklá Crizal Prevencia.

Chcete sa o dioptrických slnečných okuliaroch dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

* E-SPF vyvinula spoločnosť Essilor a bola schválená 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pre všetky okuliarové šošovky Crizal UV a Optifog na každodenné nosenie, okrem Essilor Orma® E-SPF = 10. Samotný výkon okuliarových šošoviek: E-SPF vylučuje priame vystavenie oka, ktoré závisí od externých faktorov (nositeľova morfológia, tvar okuliarového rámu, stav opotrebenia…). 
www.essilor.com

 

Nie je možné pridávať komentáre.