Top
Ochrana pred UV žiarením začína pri očiach

Ochrana pred UV žiarením začína pri očiach

Slnečné okuliare nie sú len štýlovým doplnkom. Chráňte svoje oči pred UV lúčmi! Predstavujeme vám samozafarbujúce okuliarové sklá Crizal s Transitions a SUN. Aké sú ich prednosti?

Pri výbere slnečných okuliarov zabudnite na ponuku zo stojanov v supermarketoch alebo v tržnici. Také sklá sú len zatmavené a neponúkajú dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením. Sú len na okrasu, ale vaše oči dostávajú od slnečných lúčov zabrať.

Intenzívne vystavenie očí UV žiareniu môže vyvolať zápal spojiviek, začervenanie, slzenie a pálenie. A dlhodobé pôsobenie slnečných lúčov môže spôsobiť poškodenie sietnice, vekom podmienenú makulárnu degeneráciu, rakovinu kože očného viečka alebo predčasný vznik sivého zákalu, ktorý môže vo vyššom veku skončiť dokonca aj slepotou.

Citlivú očnú šošovku a sietnicu chráni spojivka s rohovkou, ktoré zachytávajú väčšinu ultrafialových lúčov. Pri ich nadmernom pôsobení sa ale rohovka a spojivka nenávratne poškodzujú a ich ochranná funkcia slabne. Môžu tak vznikať bolestivé akútne zápaly.

Neriskujte zdravie svojich očí a kúpte si slnečné okuliare, ktoré sú dostupné aj vo vašich dioptriách. Navyše budú chrániť aj očné okolie a zabránia tak predčasnému vzniku vrások.

Ako vyberať slnečné okuliare?

Hľadajte okuliare s faktorom E-SPF*, ktorý označuje, akú celkovú ochranu zraku a pleti okolo očí proti UV žiareniu poskytujú. Čím vyššia je udávaná hodnota, tým je lepšia ochrana.

Vedeli ste, že pri ochrane zraku pred UV žiarením nie je podstatné zatmavenie skiel? Záleží na materiáli a povrchovej úprave. Faktor E-SPF tak môžu mať aj vaše číre okuliarové šošovky alebo multifokálne okuliarové sklá.

UV ochrana pre každý deň

Pre každý deň sú ideálne číre okuliarové šošovky Crizal s indexom E-SPF 25. Chránia nielen oči a ich okolie, ale zároveň bojujú proti všetkým nepriateľom jasného videnia – prachu, vode, odtlačkom, škrabancom, odleskom a UV žiareniu.

Pre slnečné dni sú priamo určené slnečné dioptrické sklá Crizal SUN a OPTIFOG SUN, ktoré ponúkajú ochranu E-SPF 50, teda 50× väčšiu, než ak byste si vyrazili bez okuliarov.

Samozafarbujúce okuliarové šošovky

V interiéri číre a vonku tmavé – samozafarbujúce okuliarové sklá Transitions Signature sa dokonale prispôsobia svetelným podmienkam. Ak trávite veľa času vonku, alebo v aute, sú pre vás perfektnou voľbou okuliarové šošovky Transitions XTRActive, ktoré reagujú nielen na UV žiarenie, ale aj na viditeľné svetlo krátkej vlnovej dĺžky. Sklá sa tak príjemne stmavia aj za čelným sklom automobilu. 

Chcete sa o okuliarových sklách dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

* E-SPF vyvinula spoločnosť Essilor a bola schválená 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pre všetky okuliarové šošovky Crizal UV a Optifog na každodenné nosenie, okremEssilorOrma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pre všetky okuliarové šošovky Crizal Sun UV, okremEssilorOrma® E-SPF 25. Samotný výkon okuliarových šošoviek: E-SPF vylučuje priame vystavenie oka, ktoré závisí od externých faktorov (nositeľova morfológia, tvar okuliarovéhorámu, stav opotrebenia…). www.essilor.com

 

 

Nie je možné pridávať komentáre.