Top
Okuliare ako stvorené pre digitálny svet. Chráňte svoj zrak, aj keď nemáte dioptrie

Okuliare ako stvorené pre digitálny svet. Chráňte svoj zrak, aj keď nemáte dioptrie

Nová kategória okuliarových šošoviek Eyezen je určená pre každého, kto žije v dnešnom digitálnom svete. Okuliarové šošovky boli testované nezávislými výskumnými ústavmi. Francúzsky inštitút Audirep vykonal výskum na nositeľoch, ktorí inak okuliare nepotrebujú (nemajú dioptrickú korekciu). Aké majú okuliarové sklá Eyezen vplyv na naše oči? Je potrebné chrániť zrak pred obrazovkami počítačov a inteligentných telefónov?

Používanie digitálnych zariadení spôsobuje v dôsledku zvyšujúcej sa expozície obrazu zmeny správania oka. Pociťujeme únavu očí a vystavujeme sa potenciálne škodlivým účinkom modrofialového svetla. Únavou očí tak trpia tri štvrtiny ľudí a najviac sú vplyvom obrazoviek vystavení mladí ľudia.

Okuliarové sklá pre dnešný digitálny vek

Práve v reakcii na túto štúdiu vyvinula spoločnosť Essilor novú kategóriu okuliarových šošoviek, ktoré sú prispôsobené pre život online. Okuliarové sklá Eyezen zmierňujú únavu očí a pomáhajú chrániť zdravé videnie ich nositeľov. Nová technológia EyezenTM Focus ponúka v dolnej zóne šošovky pridanú dioptrickú hodnotu, ktorá je prispôsobená špecifickým vlastnostiam podporujúcim akomodatívnu funkciu očí, čo umožňuje ich používateľom ľahšie zaostrovať a znížiť namáhanie zraku pri používaní inteligentných telefónov.

Nové okuliarové sklá Eyezen nie sú zamerané len na ametropických používateľov, ktorých trápi nejaká očná chyba, ale tiež pre emetropov, ktorí majú zrak v poriadku, je ich vek je medzi 20 a 45 rokmi a často používajú počítače a inteligentné telefóny. Už teraz si v očných optikách môžete kúpiť okuliarové šošovky Eyezen tak vo variante s dioptrickou korekciou, ako aj bez nej.

Nezávislý výskum priniesol preukazné výsledky

Spoločnosť Essilor vyzvala ústav Audirep na nezávislý výskum týchto šošoviek na používateľoch, ktorí inak nepotrebujú dioptrické okuliare. Cieľom bolo zmerať výkonnosť šošoviek a posúdiť prínos pre nositeľov. Ako rýchlo si na okuliare zvykli a aký bol dopad na zníženie namáhania očí pri používaní digitálnych zariadení?

Do výskumu bolo zapojených 96 osôb bez korekcie zraku vo veku 20 – 44 rokov. Realizovaný bol vo Francúzsku na používateľoch, ktorí používajú rôzne digitálne zariadenia intenzívne a súčasne pociťujú príznaky únavy očí po sledovaní obrazoviek. Až 88 % pri nich cítilo očný diskomfort, 47 % z nich malo rozmazané videnie a 39 % trápila bolesť hlavy.

Na konci výskumného trojtýždenného obdobia uviedlo 88 % testovaných osôb, že boli s vybavením veľmi spokojní. Na okuliare si ľahko privyklo 96 % účastníkov. „Človek si na okuliare veľmi rýchlo zvykne a o chvíľu už na ne vôbec nemyslíte. Občas som si ich ani nedal dolu, keď som sa na obrazovku nepozeral, a ani som si to neuvedomil,“ povedal jeden z testovaných subjektov.

Na konci štúdie bolo zaznamenané zníženie únavy očí spôsobené intenzívnym používaním digitálnych zariadení. 82 % nositeľov pri nosení okuliarových šošoviek Eyezen netrpelo únavou očí. „Je to pre oči upokojujúce, už ma netrápia bolesti hlavy a oči sú menej unavené, keď pracujem na počítači,“ uviedol jeden z nich.

95 % testovaných osôb uviedlo, že s Eyezen sa zlepšila ich schopnosť čítať malé písmo. Pred výskumom takmer 3/4 účastníkov prezradilo, že im jas z obrazovky pôsobí problémy. S Eyezen rovnaký problém trápil iba 7 % z nich.

Po troch týždňoch nosenia okuliarov bolo doložené zníženie namáhania zraku, oveľa nižšie oslňovanie monitormi a vyšší vizuálny komfort. Nositelia tiež potvrdili, že je ľahké si rýchlo na okuliare privyknúť. Štúdia odhalila, že okuliare so šošovkami Eyezen poskytujú skutočný prínos pre zrak a zdajú sa byťriešením pre všetkých používateľov digitálnych zariadení, aj tých, ktorí nepotrebujú korekciu zraku.

Príďte sa poradiť k niektorému z odporúčaných očných špecialistov na www.najdioptiku.sk, kde tiež môžete okuliarové šošovky Eyezen zakúpiť.

Chcete sa o okuliarových šošovkách dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Zoznam odporúčaných optík nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

Nie je možné pridávať komentáre.