Top
Podchyťte detské škúlenie včas, dokiaľ sa dá ľahko napraviť!

Podchyťte detské škúlenie včas, dokiaľ sa dá ľahko napraviť!

Podľa štatistík má každé dvanáste dieťa vo veku štyroch rokov nezistenú očnú chybu. V mnohých prípadoch je veľmi ťažké rozpoznať očné chyby, ktoré sa naplno prejavia až v školskej lavici, keď dieťa nevidí dobre na tabuľu alebo do zošita. Čím skôr sa na ne príde, tým lepšie. Škúlenie však býva viditeľné na prvý pohľad.

Škúlenie, odborne strabizmus, sa bábätkám obvykle upraví, keď začnú zaostrovať na predmety okolo seba, ale u väčších detí samo nezmizne a môže im spôsobiť aj ďalšie očné chyby, ako je napríklad amblyopia. Podchyťte škúlenie svojho dieťaťa včas a vezmite ho ideálne do veku 3 rokov k očnému lekárovi. Môžete sa tak vyhnúť noseniu okuliarov v neskoršom veku. Následkom tejto chyby navyše môže dôjsť k trvalej strate zrakovej ostrosti a ďalším problémom.

Škúlenie sa môže upraviť do 6 mesiacov dieťaťa

Strabizmus často býva spojený s ďalekozrakosťou. Môže sa prejaviť len pri určitej situácii, napríklad v súvislosti s únavou alebo pri pohľade na určitú vzdialenosť. Do šiestich mesiacov je škúlenie úplne normálne a väčšinou sa upraví samo. Napriek tomu, byste ho ale mali skonzultovať s lekárom.

Malé deti si navyše ľahšie zvyknú na okuliare. V súčasnosti nemusia nosiť nevzhľadné rámy, môžete si vybrať zo širokej ponuky krásnych rámov v najrôznejších farbách, ktoré nadchnú aj malé parádnice a štýlových chlapcov.

A aké zvoliť do rámov pre deti sklá?

Ideálnou voľbou sú okuliarové sklá z materiálu Airwear, ktorý je ľahší a tenší než bežné šošovky, takže vaše dieťa zbytočne nezaťažia. Navyše je materiál prakticky nerozbitný, tak sa nemusíte báť, že by si váš malý nezbedník okuliare zničil a sám sa o črepiny poranil.

Na každodenné nosenie sú vhodné číre okuliarové sklá Crizal Kids UV, ktoré chránia citlivé detské oči aj pred UV žiarením. Sú odolné voči poškriabaniu a ľahko sa čistia.

Do školy, na počítač a sledovanie televízie sú určené okuliarové šošovky Crizal Kids Prevencia, ktoré filtrujú škodlivé modrofialové svetlo.

Viac informácií nájdete na www.crizaljunior.cz.

 

Nie je možné pridávať komentáre.