Top
Podľa čoho zvoliť okuliare na šport?

Podľa čoho zvoliť okuliare na šport?

Pri každej športovej aktivite musíte konať rýchlo. Rozhodnúť sa zo sekundy na sekundu. A k tomu vám nesmie nič uniknúť. Základom je teda perfektné videnie v každej situácii. Aké ale zvoliť tie pravé okuliare?

Dobre sediace okuliare chránia vaše oči, aby sa do nich nedostali nečistoty, poletujúci hmyz alebo prehliadnutý konár. Dôležitá je tiež ochrana pred oslnením a UV žiarením. Kvalitné okuliarové sklá navyše zvýšia kontrast videnia, a to v akomkoľvek počasí.

Obrúčky voľte z materiálu, ktorý sa v prípade veľkého nárazu neroztriešti na ostré dieliky. Patrí sem napríklad polykarbonát. Rámy by mali kopírovať čelný oblúk hlavy a medzera pri obočí by nemala byť veľká. Ideálnou voľbou sú okuliare, ktoré majú nastaviteľný nosník a flexi stranice. Nikde vás nesmú tlačiť.

Odlesky eliminujú polarizačné okuliare

Maximálne zrakové pohodlie pri športe zaisťujú polarizačné okuliarové šošovky Xperio, ktoré odstraňujú odlesky a zaisťujú tak maximálne zrakové pohodlie. Kontrastné videnie zlepšujú o 75 % a pri rýchlej jazde získate aj kratšiu reakčnú dobu. Môžete tak zabrániť nehode.

Slnečné okuliarové šošovky so zrkadlovým efektom

Na šport sú veľmi obľúbené tiež zrkadlovky. Vyskúšajte napríklad zrkadlové okuliarové šošovky e-mirror, ktoré vďaka povrchovej úprave Crizal Sun UV ponúkajú vynikajúcu odolnosť proti poškriabaniu a nečistotám, antireflexnú úpravu na zadnej strane skiel a ochranu pred slnkom s E-SPF 50+*. K zakúpeniu sú v 14 atraktívnych farbách.

Okuliarové sklá, ktoré sa prispôsobia svetelným podmienkam

Potrebujete okuliare, ktoré byste mohli nosiť nielen von, ale aj našpor v interiéri? Potom sú tými pravými pre vás samozafarbujúce okuliarové sklá Crizal s Transitions, ktoré sú vo vnútri v miestnosti číre a vonku tmavé. Blokujú 100 % UVA a UVB žiarenia a chránia váš zrak aj pred odrazenými lúčmi zo zadnej strany okuliarovej šošovky. Dokonca chránia aj pred nebezpečným modrofialovým svetlom, ktoré vyžarujú moderné digitálne technológie. K zakúpeniu sú v módnych odtieňoch.

Chcete sa o ponuke okuliarových skiel dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.sk.

* E-SPF vyvinula spoločnosť Essilor a bola schválená 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pre všetky okuliarové šošovky Crizal UV a Optifog na každodenné nosenie, okrem Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pre všetky okuliarové šošovky Crizal Sun UV, okrem Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon okuliarových šošoviek: E-SPF vylučuje priame vystavenie oka, ktoré závisí od externých faktorov (nositeľova morfológia, tvar okuliarovej obruby, stav opotrebenia…). www.essilor.com

 

Nie je možné pridávať komentáre.