Top
Prečo sú okuliare lepšie než kontaktné šošovky?

Prečo sú okuliare lepšie než kontaktné šošovky?

Niekto je zástancom kontaktných šošoviek, my sme pre okuliare! Prečo? Máme pre to hneď 6 dôvodov!

1) Okuliare dokresľujú osobnosť

Ak potrebujete v práci pôsobiť profesionálnejšie, alebo podčiarknuť svoj výnimočný štýl, okuliare vám v tom pomôžu. Tvár je totiž vidieť vždy, tak prečo nenosiť doplnky aj na nej?

2) Nemusíme si siahať do oka

Ranná procedúra s kontaktnými šošovkami nie je pre každého. Mnoho ľudí neznesie, keď si má siahať na očnú buľvu a aplikovať si do oka cudzí predmet.

3) Okuliare nasadíme oveľa rýchlejšie

S predchádzajúcim bodom súvisí aj rýchlosť. Okuliare jedným jednoduchým pohybom nasadíme a môžeme ísť. Ale na kontaktné šošovky potrebujeme oveľa viac času.

4) O okuliare je jednoduchšia starostlivosť

Okuliare stačí vyčistiť na ne určeným prípravkom a handričkou a uložiť do puzdra. S viacdennými šošovkami je ale manipulácia náročnejšia, rovnako ako ich údržba.

5) Kontaktné šošovky nemusia byť pre každého

Kontaktné šošovky niesú vhodné pre deti a starších nositeľov, ktorí nedokážu dodržiavať správnu hygienu. Pri nesprávnej manipulácii si totiž do oka môžu zaniesť infekciu, alebo dokonca poškodiť rohovku.

6) Okuliare chránia oči pred poranením

Vďaka sklám okuliarov vám len tak niečo nevletí do oka. Chránia ho tiež pred ostrým vetrom. Kontaktným šošovkám vadí klimatizácia, sauna a dym. Oči sa kvôli zamedzeniu prísunu kyslíka vysušujú, syndróm suchého oka vás môže trápiť najmä pri práci s počítačom. S okuliarovými sklami sa toho báť nemusíte, obzvlášť keď zvolíte sklá EYEZEN, ktoré sú určené pre moderný svet plný obrazoviek. Pre osoby nad 40 rokov, ktoré už trápi presbyopia, sú ideálnou voľbou sklá Varilux Digitime.

Chcete sa o dioptrických slnečných okuliaroch dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

Nie je možné pridávať komentáre.