Top
Slnečné okuliare nie sú len módnym doplnkom. Chráňte oči svojich detí!

Slnečné okuliare nie sú len módnym doplnkom. Chráňte oči svojich detí!

Tiež vidíte počas leta na plážach len dospelých so slnečnými okuliarmi, ale deti si stavajú hrady z piesku bez ochrany očí? Pritom práve ich citlivý zrak potrebuje tú najlepšiu starostlivosť.

Oči detí sú zraniteľnejšie než dospelých, pretože v pomere k oku majú širšiu a priehľadnejšiu šošovku. Slnečné lúče sú tak pre oči našich najmenších nebezpečné, obzvlášť na horách a pri mori, kde sú vystavené prílišnej expozícii žiarenia a môže dôjsť k zápalu rohovky či spojoviek. To sa prejavuje slzením, pálením očí, svetloplachosťou, v najťažších prípadoch až neschopnosťou oči otvoriť.

Pred slnečnými lúčmi môžu chrániť aj číre sklá

Nezabudnite teda okrem ochrany pokožky kvalitným krémom s UV filtrom chrániť tiež zrak svojich detí slnečnými okuliarmi. Pred slnečnými lúčmi ale môžu chrániť aj číre okuliarové sklá! Záleží na E-SPF faktore, ktorý označuje, akú celkovú ochranu zraku a pleti okolo očí proti UV žiareniu poskytujú. Čím vyššia je udávaná hodnota, tým lepšia je ochrana.

Odolné okuliarové šošovky, ktoré odolajú detskej spontánnosti

Vašim deťom poskytnú tú najvyššiu možnú UV ochranu v čírych šošovkách s E-SPF 25 okuliarové sklá Crizal Kids UV. Navyše sú odolné voči poškriabaniu, dažďu, prachu, odleskom a odtlačkom prstov. Vhodné sú nielen pre slnečné dni, ale aj do školy a na odpoludnie plné hier.

Okuliarové šošovky Crizal Kids sú vyrobené z materiálu Airwear, ktorý je 12x odolnejší voči rozbitiu a o 30 % tenší než bežné okuliarové sklá.

Viac informácií o možnostiach ochrany očí vašich najmenších nájdete na www.crizaljunior.sk.

Chcete sa o dioptrických slnečných okuliaroch dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

* E-SPF vyvinula spoločnosť Essilor a bola schválená 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pre všetky okuliarové šošovky Crizal UV a Optifog na každodenné nosenie, okrem Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pre všetky okuliarové šošovky Crizal Sun UV, okrem Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon okuliarových šošoviek: E-SPF vylučuje priame vystavenie oka, ktoré závisí od externých faktorov (nositeľova morfológia, tvar okuliarového rámu, stav opotrebenia…). www.essilor.com

 

Nie je možné pridávať komentáre.