Top
Získajte istotu za volantom aj na zle osvetlených cestách

Získajte istotu za volantom aj na zle osvetlených cestách

Profesionálny vodič Martin otestoval okuliarové šošovky EyeDrive pri decembrovom výlete na vianočné trhy do rakúskej metropoly Viedeň. 

Martin, na ostré videnie nepotrebujete okuliare, prečo ste si zvolili EyeDrive?

Našťastie, podľa očného lekára zatiaľ vidím ako orol, takže okuliare nepotrebujem. Večer ma ale pri šoférovaní veľmi oslňujú protiidúce vozidlá, mám rýchlo unavené oči a často ma aj pália. Preto som chcel vyskúšať EyeDrive.

Aký variant EyeDrive ste si zvolili?

Na odporúčanie svojho očného optika som si vybral jednoohniskové EyeDrive Pro (bez dioptrií) v kombinácii s Transitions XTRActive. Teda okuliare, ktoré sa zafarbia aj v aute, podľa intenzity slnečného svetla.

A ako sa Vám s EyeDrive šoférovalo?

Musím povedať, že skvele. Keď sme vyrazili na cestu, počasie bolo skôr jarné, od rána svietilo slnko a mne sa veľmi páčilo, že sa mi okuliare hneď zafarbili. Nemusel som teda hľadať slnečné, ktoré som tak či tak, ako sa neskôr ukázalo, zabudol doma.

EyeDrive som si nedal dolu ani v cieli, keď som ich využíval pri prechádzkach v meste namiesto slnečných okuliarov. Vonku na slnku sú naozaj veľmi tmavé. V aute tak akurát. Po dlhom dni bola večerná cesta domov náročná. Hustá premávka a nekonečné rady áut v oboch smeroch. Najviac som efekt EyeDrive spoznal, keď som na chvíľu okuliare zložil. Hneď boli všetky svetlá intenzívnejšie a videnie menej príjemné. Od tej doby sú okuliare EyeDrive súčasťou povinnej výbavy môjho vozidla :-).

Okuliare EyeDrive sú dostupné ako v dioptrickom variante, tak aj pre vodičov, ktorí dioptrické okuliare nepotrebujú, a to ako jednoohniskové aj multifokálne okuliarové šošovky. Pomáhajú zmierniť oslnenie a znížiť únavu zraku, predovšetkým pri šoférovaní v noci a za šera. Sú dostupné aj ako samozafarbovacie (fotochromatické) okuliarové šošovky Transitions XTRActive. Viac informácií nájdete na www.eyedrive.sk alebo u svojho očného špecialistu. Zoznam odporúčaných očných optikov nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

Nie je možné pridávať komentáre.