Top
Aké okuliarové sklá potrebujete práve vy?

Aké okuliarové sklá potrebujete práve vy?

V súčasnosti je všetkého dostatok. Nič už nemusíme v obchodoch zložito zháňať, naopak si môžeme vyberať. Ako si ale v širokej ponuke na trhu zvoliť to pravé práve pre nás? Napríklad okuliarové šošovky? Vypracovali sme stručný prehľad, vďaka ktorému si vyberiete ľahšie.

Sklá sa nedelia len na jednoohniskové a multifokálne, ale zvoliť si môžete z mnohých materiálov a povrchových úprav.

Sklá s povrchovou úpravou Crizal – perfektná ochrana jasného videnia pre každého

Okuliarové sklá Crizal vám poskytnú kompletnú ochranu pre číre videnie, či už pracujete, športujete, alebo odpočívate v pokoji domova. Fungujú ako ochranný štít proti prachu, vode, škrabancom, odtlačkom, odleskom, ale i UV žiareniu. Áno, dokonca aj číre okuliarové sklá vás môžu chrániť pred UV lúčmi.

Crizal s Transitions – pre aktívny život vo vnútri i vonku

Či ste v miestnosti, alebo vonku, skvelou voľbou sú samozafarbovacie dioptrické okuliarové sklá Crizal s Transitions, ktoré sa dokonale prispôsobia svetelným podmienkam. V interiéri číre a vonku tmavé, podobne ako slnečné okuliare. Navyše chránia váš zrak pred nebezpečným UV žiarením. Okuliarové sklá Crizal s Transitions využívajú exkluzívnu patentovanú technológiu predstavujúcu viac ako 20 rokov výskumu a inovácií. Poskytnú vám ochranu proti UV žiareniu, odleskom, prachu, kvapkám vody, škrabancom, odtlačkom i meniacim sa svetelným podmienkam, a to po celý deň. Zvoliť si môžete verziu Transitions Signature VII, alebo Transitions XTRActive pre vodičov.

Crizal Kids UV – ľahké a odolné sklá pre deti

Pre deti sú ideálnou voľbou ľahké okuliarové sklá z odolného materiálu Airwear Junior, ktoré sú oproti bežnej okuliarovej šošovke 12x odolnejšie proti rozbitiu a o 30 % tenšie. Nemusíte sa tak báť, že si váš malý nezbedník okuliare okamžite zničí, alebo sa dokonca pri hre zraní. Okuliarové sklá sú odolné voči škrabancom, ľahko sa čistia a navyše v kombinácii s antireflexnou úpravou Crizal poskytujú ochranu očí proti UV žiareniu s E-SPF 25.

Do školy, na počítačové hry a sledovanie televízie sú určené okuliarové šošovky Crizal Kids Prevencia, ktoré filtrujú škodlivé modrofialové svetlo.

OPTIFOG – pre kuchárov a športovcov, ktorým znepríjemňujú život zahmlené sklá

Účinné riešenie proti zahmlievaniu ponúkajú inovatívne okuliarové sklá OPTIFOG, ktoré sú tiež veľmi odolné proti poškrabaniu, UV žiareniu i proti prachu, minimalizujú odlesky a ľahko sa čistia. Na čistenie sa využíva OPTIFOG Smart utierka, ktorá má revolučné účinky proti zahmlievaniu. V kombinácii s okuliarovými sklami OPTIFOG získate absolútny komfort videnia, či už idete zo zimy do vyhriateho auta, alebo aj pri športe ako je korčuľovanie, lyžovanie alebo beh.

Essilor EYEZEN – pre prácu na počítači

Viete, ako vaše oči trpia, keď zároveň pri sledovaní televízie používate aj počítač? Podľa medzinárodnej štúdie pre Essilor si takto počína až 82 % ľudí. Či už potrebujete okuliare na blízko, do diaľky, multifokálne sklá, alebo dokonca nemáte žiadne dioptrie, perfektnou ochranou pre vaše oči pri práci na počítači sú okuliarové šošovky Essilor EYEZEN, ktoré zmierňujú únavu očí a pomáhajú chrániť vaše zdravé videnie.

Varilux – pre život po štyridsiatke

Aj po štyridsiatke môžete dobre vyzerať a zároveň perfektne vidieť na blízko, do diaľky i na strednú vzdialenosť. Už nemusíte stále striedaťokuliare na čítanie s tými na televíziu, alebo nosiť nevzhľadné bifokálne sklá. Multifokálne sklá od bežných okuliarov nerozpoznáte a navyše si ich môžete nechať zasadiť do štýlových rámov.

Varilux Digitime – pre prácu na počítači po štyridsiatke

Máte viac ako 40 rokov, ale držíte krok s modernými technológiami? Potom sú práve pre vás špeciálne vyvinuté multifokálne sklá Varilux Digitime, ktoré sú prispôsobené pre prácu s počítačom. Podporujú zaostrovanie zraku a zároveň vás ochránia pred vplyvmi modrofialového žiarenia.

EyeDrive – sklá ideálne pre vodičov

Špeciálne pre vodičov vyvinula spoločnosť Essilor okuliarové sklá EyeDrive, ktoré významne znižujú oslnenie cez deň i v noci a zaistia tak ostrý obraz 24 hodín denne, či už potrebujete dioptrické hodnoty, alebo len túžite po dokonalejšej viditeľnosti bez odleskov.Vďaka širokému zornému poľu sa môžete spoľahnúť na perfektnú viditeľnosť do všetkých smerov bez rušivého oslňovania. Okuliarové sklá EyeDrive perfektne spĺňajú nároky dnešného vodiča, ktorý musí byť stále v strehu. Dosiahli novú úroveň pomocou technológie Reflect Control, ktorá je inováciou porovnateľnou s vývojom elektrických vozidiel v automobilovom priemysle.

EyeDrive s Transitions XTRActive – samozatmavujúce sklá pre vodičov

Fotochromatické okuliarové šošovky EyeDrive s Transitions XTRActive sú v noci alebo v miestnosti číre, na slnku zatmavené. Aktivujú sa aj za čelným sklom automobilu. Oči sú menej unavené a technológia sa perfektne prispôsobuje svetelným podmienkam. Uvidíte výborne aj v slnečných dňoch, alebo naopak na zle osvetlených cestách, v tuneloch i zalesnených oblastiach.

Xperio – polarizačné okuliarové šošovky pre rybárov, vodičov i športovcov

Polarizačné okuliarové šošovky Xperio chránia oči pred ostrým slnečným svetlom, odstraňujú rušivé a nebezpečné odlesky, zlepšujú kontrastné videnie o 75 % a ponúkajú vynikajúcu odolnosť voči poškrabaniu. Vďaka prirodzenému podaniu farieb uvidíte svet vo všetkých svojich krásnych odtieňoch. Podľa výskumu môže vodič s polarizačnými okuliarovými šošovkami Xperio pri rýchlosti 80 km/h zastaviť o 7 metrov skôr. Môže sa tak vyhnúť nehode.

Akcia na multifokálne sklá Varilux

Akciu 1+1 na multifokálne sklá Varilux – dva páry za cenu jedného, môžete využiť až do konca januára 2018! Multifokálne okuliarové sklá sú modernou alternatívou pre tých, ktorí doteraz nosili bifokálne sklá alebo striedali okuliare na blízko a do diaľky. S multifokálnymi okuliarovými sklami Varilux krásne uvidíte na všetky vzdialenosti!

Chcete sa o okuliarových šošovkách dozvedieť viac? Sledujte ďalej blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Zoznam odporúčaných optík nájdete na www.najdioptiku.sk vrátane možnosti filtrovať optiky vybavené simulátorom virtuálnej reality Nautilus.

 

Nie je možné pridávať komentáre.