Top
Kožu si pred slnkom chránite. Nezabúdajte ale ani na ochranu očí

Kožu si pred slnkom chránite. Nezabúdajte ale ani na ochranu očí

Svoju pokožku si pred slnečnými lúčmi chránime kvalitnými opaľovacími krémami s UV filtrami, ale ochranu očí stále zanedbávame. Často si kúpime len ako módny doplnok okuliare so zatmavenými sklami, ale bez dostatočnej ochrany pred slnkom. 

Vedeli ste, že intenzívne vystavenie očí UV žiareniu môže vyvolať nielen slzenie a pálenie, ale i zápal spojiviek? Keď nebudete nosiť kvalitné slnečné okuliare dlhodobo, môžete si spôsobiť aj poškodenie sietnice, vekom podmienenú makulárnu degeneráciu alebo predčasný vznik sivého zákalu, ktorý môže vo vyššom veku skončiť dokonca i slepotou. O poškodení šošovky a sietnice nemusíte vôbec vedieť aj niekoľko rokov. Keď problém odhalíte, už môže byť neskoro.

Slnečné okuliare chránia oči aj ich okolie

Slnečné lúče škodia tiež očným viečkam. Tu je kože taká citlivá, že je najviac náchylná na rakovinu, a okolo očí vznikajú kvôli slniečku tiež predčasne vrásky. Chráňte svoj zrak, zdravie i krásu pomocou dioptrických slnečných okuliarov!

Čím tmavšie sklá, tým lepšie?

Mnoho ľudí si vyberá slnečné okuliare podľa zatmavenia skiel. Veria, že čím tmavšie sú sklá, tým lepšiu ochranu pred UV žiarením ponúkajú. Tak to ale nie je. Pri ochrane zraku pred UV žiarením nie je zafarbenie skiel podstatné. Záleží od materiálu a povrchovej úpravy.

Vyberajte okuliare s faktorom E-SPF*, ktorý označuje, akú celkovú ochranu zraku a pleti okolo očí proti UV žiareniu poskytujú. Čím vyššia je udávaná hodnota, tým lepšia je ochrana. E-SPF 25 tak znamená, že budete chránení pred slnkom 25× lepšie, než bez okuliarov. Faktor E-SPF môžu mať aj vaše číre okuliarové sklá alebo multifokálne okuliarové sklá Varilux.

Ochrana zraku pre každý deň

Úplne každý deň v roku váš zrak ochránia číre okuliarové sklá Crizal s E-SPF 25, ktorá zároveň bojujú proti všetkým nepriateľom jasného videnia – prachu, vode, odtlačkom, škrabancom, odleskom a UV žiareniu. Pre slnečné dni sú priamo určené slnečné dioptrické sklá Crizal SUN, ktorá ponúkajú ochranu E-SPF 50, teda 50× väčšiu, než keby ste boli bez nich.

Pre našich najmenších

Pre deti sú určené okuliarové sklá Crizal Kids z materiálu Airwear, ktorý je 12× odolnejší voči rozbitiu a o 30 % tenší než bežná okuliarová šošovka, takže vaše deti o okuliaroch nebudú ani vedieť. Vďaka povrchovej úprave Crizal sú detské okuliarové šošovky navyše odolné proti odtlačkom, poškriabaniu, dažďu a prachu. Ľahko sa čistia a deťom nevadia ani rušivé odlesky.

Samozafarbujúce okuliarové šošovky

Prajete si mať vonku tmavé sklá a vo vnútri číre? Potom zvol´te samozafarbujúce okuliarové sklá Transitions Signature, ktoré sa dokonale prisposobia svetelným podmienkam. V interiéri sú číre a vonku tmavé. Trávite vel´a času vonku alebo v aute? Odporučíme vám okuliarové sklá Transitions XTRActive, ktorá reagujú nielen na UV žiarenie, ale aj na viditeľné svetlo krátkej vlnovej dĺžky. Sklá sa tak príjemne stmavia aj za čelným sklom automobilu.

Polarizačné okuliarové sklá

Pre vodičov a rybárov sú skvelou voľbou okuliarové sklá Xperio, ktorá odstraňujú odlesky a poskytujú tak maximálne zrakové pohodlie. Perfekt ne uvidíte, čo sa deje pod hladinou. Táto okuliarové sklá tiež zlepšujú kontrastné videnie až o 75 % a za volantom získate kratší reakčný čas. Pri rýchlosti 80 km/h zastavíte o 7 metrov skôr.

Chcete sa o dioptrických slnečných okuliaroch dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

* E-SPF vyvinula spoločnosť Essilor a bola schválená 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pre všetky okuliarové šošovky Crizal UV a Optifog na každodenné nosenie, okrem Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pre všetky okuliarové šošovky Crizal Sun UV, okrem Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon okuliarových šošoviek: E-SPF vylučuje priame vystavenie oka, ktoré závisí od externých faktorov (nositeľova morfológia, tvar okuliarového rámu, stav opotrebenia…). www.essilor.com

 

Nie je možné pridávať komentáre.