Top
Lenka Šoošová okuliarový trendsetter

Lenka Šoošová okuliarový trendsetter

Považujete okuliare za módny doplnok a prečo? 

Je faktom, že slabý zrak, ktorý sme my ako deti považovali za hendikep, sa dnes často stáva módnou výsadou. Okuliare prešli vývojom a mňa samú nedávno prekvapilo, akým estetickým módnym doplnkom môžu byť. Vybrala som si aj viac rámov, ako som potrebovala (smiech). Bohužiaľ, nájsť v nich módny doplnok nebola moja motivácia. Len som spojila príjemné s užitočným.

Máte rôzne okuliare na rôzne príležitosti?

Napriek tomu, že nenosím okuliare stále, mám ich viac. Po jedných siahnem, keď ráno vysielam, a iné som používala napríklad na dovolenke.

Kedy ste zaznamenali prvé problémy so zrakom?

Veľa o tom hovorím. Po 40-tke, ale ešte som nejaký čas návštevu lekára odkladala. Priznávam. Teraz som už však poctivá.

Chodíte pravidelne na meranie zraku?

Už áno. Vážim si svoj zrak. Pochopila som, že mi ho v budúcnosti nikto nenahradí. Kúpite si umelé zuby, ale s očami je to horšie. Navyše, práve vyšetrenie zraku môže odhaliť aj iné, závažnejšie diagnózy.

Aký typ okuliarov nosíte?

Aj vďaka práci som sa stretla s multifokálnymi šošovkami do okuliarov, ktoré pre mňa predstavovali najpraktickejšie riešenie.

Kde ste sa prvýkrát stretli s multifokálnymi šošovkami?

Som veľmi aktívna. S dvoma malými deťmi to ani inak nejde.(smiech) Tento rok som spolupracovala na jednom projekte a zaujali ma aj osobne. Preto ich používam.  Potom už bolo len nutné nájsť správneho odborníka, optometristu a som doslova chodiacou reklamou.

Veľa ľudí sa snaží oddialiť okamih, keď začnú nosiť multifokálne okuliare. Mali ste rovnaké pocity?

Oddaľovala som okuliare ako také. Dnes som rada, že sa výber skiel a ich parametre prispôsobili môjmu životnému tempu a nie naopak.

Ako sa Vám zmenil život po štyridsiatke?

Zásadnú zmenu som zaregistrovala okolo 40-tkyiba v kvalite zraku. Inak som si nestihla všimnúť nič zásadné. Dokonca mám pocit, že som ešte aktívnejšia. Mám totiž doma školáka. A robiť úlohy bez dobrého zraku nejde (smiech). Navyše, som vďaka škole začala opäť športovať, takže zdravie a celková pohoda je pre mňa ešte dôležitejšia.

Čoby ste nám dala za tip, jako sa udržujete zdravá a krásna?

Starám sa o seba. Pijem veľa vody, som fanúšikom lipozomálneho vitamínu C a kyseliny hyalurónovej na pitie. Chodím na pravidelné preventívne prehliadky, ktoré sa netýkajú iba zraku. Ten som si naopak dala zmerať v kvalitnej očnej optike bez čakania s dôverou v kvalitu produktov.

Aké zaujímavé projekty ste robili v poslednej dobe?

Moja práca je mojim najlepším projektom už 15 rokov. (smiech) Okrem toho som mama a to je zase projekt najdôležitejší. Mnoho zaujímavých spoluprác je však spojených aj s mojim instagramom. Keďže sa bavíme o očiach, spomeniem napríklad www.najdioptiku.sk.

Ste ochotná utratiť viac peňazí za kvalitnejšie okuliarové sklá?

Peniaze investované do zdravia celkovo počítam inak. Týkalo sa to aj okuliarov. Často sa stávalo, že ma bolela hlava alebo som cítila únavu práve na očiach. Dnes vďaka digitálnym prístrojom nie je problém oči preťažiť. Ja mám, navyše, kvôli práci aj chronický deficit spánku. Preto som to svojim očiam bola dlžná. (smiech) Našťastie, existuje aj mnoho riešení ako sa cítiť dobre a spomaliť starnutie.

Zvažovali ste niekedy laserovú operáciu očí?

Zatiaľ nie. Okuliare ma opantali (smiech) a užívam si okrem zdravia aj imidž, ktorý mi priniesli. Nepotrebujem ich totiž stále.

 

Nie je možné pridávať komentáre.