Top
Novinky v dioptrických sklách. Poznáte ich?

Novinky v dioptrických sklách. Poznáte ich?

Progresívne dioptrické sklá vám prezradia, ako dať stop namáhaniu očí. S neustále sa vyvíjajúcimi technológiami zabezpečujú ľuďom pohodlnejšie a praktickejšie čítanie.

Aj oči starnú

Vplyvom starnutia strácajú očné šošovky pružnosť a prispôsobivosť. To znamená, že nedokážete zaostrovať na blízke predmety. Malé písmenká v knihe sú zrazu akési menšie, a preto knihu radšej už ani nevyberáte. Horšie sa vám vidí pri nižšej intenzite svetla.

Aj keď ste celý život okuliare nepotrebovali, nebolo by nič zvláštne, keby ste po nich v strednom veku siahli. Nemajte obavy z toho, že máte zrazu chybný zrak. Samozrejme, to, či je vaše oko zdravé alebo nie, vám povie očný špecialista. Avšak v strednom veku môžete ľahko trpieť presbyopiou, a teda oslabením zrakovej ostrosti, čo je prirodzeným dôsledkom starnutia.

Výživa a tréning oka

Čo sami môžete spraviť, je udržiavať si počas života podporné stravovacie návyky. Tým máme na mysli dopĺňanie antioxidantov a vitamínov C, E, A. V slovníku jedál ide najmä o listovú zeleninu, ktorá obsahuje lapače voľných radikálov – luteín a zeaxanthín. Vitamín C získate z grapefruitov, citrónov a ružičkového kelu.

Ďalším preventívnym opatrením je pravidelne cvičiť a prekrvovať orgány. Zaraďte do svojho týždenného menu kardio tréningy, beh alebo bicyklovanie. Popritom trénujte flexibilitu oka pomocou každodenných cvičení. Pomôžu vám pri únave a pocitoch suchých očí.

Bifokálne a multifokálne šošovky

Jednou z možností pre presbyopov sú bifokálne okuliarové šošovky, ktoré rozdeľujú okuliare na dve zóny, jednu pre videnie do diaľky a ďalšiu na krátke vzdialenosti. Nevýhodou je, že zaostrovanie na stredné vzdialenosti nie je natoľko ostré a navyše, tieto okuliarové šošovky nie sú veľmi estetické.

Multifokálne okuliarové šošovky zabezpečujú tento prechod plynulejšie. Poskytujú širokouhlé videnie a umožňujú videnie na všetky vzdialenosti – na blízko, stred a priestor. Prvá progresívna šošovka na svete bola Varilux. Bola vyvinutá vôbec ako prvá svojho druhu v roku 1959.

Dioptrické okuliarové sklá s nanotechnológiou

Firma Essilor neustále okuliarové šošovky zdokonaľuje. Môžete si vybrať zo skiel, ktoré sú prispôsobené na prácu za počítačom alebo na rôzne svetelné podmienky. Výsledkom najnovších technológií sú dioptrické šošovky Varilus S Series.

Prichádzajú v novou technológiou Nanoptix, ktorá zabezpečuje redukciu tzv. plávajúceho efektu až o 90 % v porovnaní s bežnými progresívnymi šošovkami. To znamená, že veci, ktoré vidíte pred sebou, sú reálnejšie a menej skreslené. Obrazy pred vami nekmitajú. Tak vám okuliare prinesú viac pohodlia.

Praktický dizajn

Hrubé okuliarové rámy a okuliarové šošovky sú minulosťou. Skvelou správou je, že okuliare sa dnes dokážu prispôsobiť vašim potrebám a estetickým nárokom. Pri dioptrických sklách Varilux sa nemusíte obávať skorého poškodenia. Ich antireflexná povrchová úprava Crizal ich chráni pred vonkajšími vplyvmi a UV žiarením.

Ak ste sa v téme našli, využite našu akciu, kde dostanete progresívne sklá Varilux  v  akcii 1 + 1. Viac informácií poskytne vaša optika.

 

 

Nie je možné pridávať komentáre.