Top
Poďme si zacvičiť! Tipy na cviky pre unavené oči

Poďme si zacvičiť! Tipy na cviky pre unavené oči

Počuliste už o syndróme počítačového videnia? Computer Vision Syndrom (CVS) nás postihuje po prílišnom namáhaní očí, najmä dlhým sledovaním obrazoviek. Podľa amerického Národného inštitútu pre bezpečnosť a ochranu zdravia sa tento syndrómom týka až 90 % osôb, ktoré pri počítači trávia aspoň tri hodiny denne.

Slzíte, štípu vás oči a nevidíte ostro? Bolí vás často hlava? Príznaky syndrómu počítačového videnia sa objavujú v dôsledku nadmerného napätia očných svalov a neprirodzeného držania tela pri sedení pri počítači. Na CVS sú najviac náchylní ľudia po 40. roku veku, keď sa prirodzeným starnutím oka zhoršuje schopnosť zaostrovať na blízko.

Ako uľaviť svojim očiam?

  1. Zatvorte oči a jemne masírujte okolo nich krúživými pohybmi.
  2. Pevne zatvorte na niekoľkosekúnd oči a na rovnaký čas otvorte.
  3. Precvičte svoj zrak striedavým zaostrovaním na blízko a do diaľky.
  4. Zdvihnite ukazováčik a pomaly ho približujte k svojim očiam a následne odďaľujte, pritom ho stále sledujte pohľadom.
  5. Zapozerajte sa do diaľky a pohybujte očami hore a dolu. Potom do strán.
  6. Zakrúžte očami v oboch smeroch a vždy pred zmenou smeru žmurknite.

Všetky cviky aspoň päťkrát opakujte. Občas tiež pri práci na počítači zatvorte oči a premasírujte si viečka.

Okuliarové sklá pre život online

Očiam môžete uľaviť tiež používaním vhodných skiel. Či už potrebujete okuliare na blízko, do diaľky, multifokálne sklá, alebo dokonca nemáte žiadne dioptrie, perfektnou ochranou pre vaše oči pri práci na počítači sú okuliarové šošovky Essilor EYEZEN, ktoré zmierňujú únavu očí a pomáhajú chrániť vaše zdravé videnie.

Ak máte viac ako 40 rokov a už potrebujete okuliare na blízko i do diaľky, potom vám odporúčame multifokálne sklá Varilux Digitime, ktoré sú prispôsobené na prácu s počítačom. Podporujú zaostrovanie zraku a zároveň vás ochránia pred vplyvmi modrofialového žiarenia.

Akcia na multifokálne sklá Varilux

Akciu 1+1 na multifokálne sklá Varilux – dva páry za cenu jedného, môžete využiť až do konca januára 2018! Multifokálne okuliarové sklá sú modernou alternatívou pre tých, ktorí doteraz nosili bifokálne sklá alebo striedali okuliare na blízko a do diaľky. S multifokálnymi okuliarovými sklami Varilux krásne uvidíte na všetky vzdialenosti!

Chcete sa o okuliarových šošovkách dozvedieť viac? Sledujte ďalej blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Zoznam odporúčaných optík nájdete na www.najdioptiku.sk vrátane možnosti filtrovať optiky vybavené simulátorom virtuálnej reality Nautilus.

 

Nie je možné pridávať komentáre.