Top
Vraciate sa späť z dovolenky k počítaču? Chráňte svoje oči!

Vraciate sa späť z dovolenky k počítaču? Chráňte svoje oči!

Leto je už nenávratne preč a my sa zase naplno vraciame do kancelárií. Sledovaním obrazoviek počítača, tabletu a smartfónu sú ale naše oči veľmi namáhané. Doprajte im ďalšiu dovolenku!

Ak vás v práci často bolí hlava, slzia vám alebo vás pália oči, máte rozostrené videnie a cítite únavu, vinníkom je často neustále pozeranie sa do obrazoviek, ktoré vyžarujú modrofialové svetlo. Americkí lekári pre tieto príznaky prišli s názvom Computer Vision Syndrom (CVS).

Modrofialové svetlo môže spôsobovať dokonca aj poškodenie buniek sietnice a makuly a prispieť tým k vzniku závažných očných ochorení ako sivý zákal alebo makulárna degenerácia. Pri sledovaní obrazoviek pred zaspaním si môžete narušiť spánok.

Essilor EYEZEN

Či už potrebujete okuliare na blízko, do diaľky, alebo dokonca nemáte žiadne dioptrie, perfektnou ochranou pre vaše oči sú okuliarové šošovky Essilor EYEZEN. Tie obsahujú dve technológie – Eyezen™ Focus na podporu zaostrovania zraku a Light Scan na ochranu proti škodlivému modrofialovému svetlu.

Crizal Prevencia

Pred vplyvmi digitálneho sveta chránia tiež okuliarové šošovky Crizal Prevencia, ktoré selektívne filtrujú škodlivé modrofialové svetlo a poskytujú tak dlhodobú ochranu pre zdravie vašich očí. Predchádzajú ich predčasnému starnutiu a zachovávajú vašu celkovú pohodu organizmu, pretože prepúšťajú iba nutné viditeľné svetlo. Navyše vďaka povrchovej úprave Crizal ponúkajú úplnú ochranu pred odleskami, škrabancami, odtlačkami, prachom, kvapkami vody a UV žiarením.

Varilux Digitime

Najviac náchylní na CVS sú ľudia po 40. roku života, keď sa prirodzeným starnutím oka zhoršuje schopnosť zaostrovať na blízko. Ak už potrebujete multifokálne sklá, ideálnou voľbou pre vás sú progresívne okuliarové šošovky Varilux Digitime.

Multifokálne sklá od bežných okuliarov nerozpoznáte a navyše si ich môžete nechať zasadiť do štýlových rámov. Aj po štyridsiatke môžete dobre vyzerať a zároveň perfektne vidieť na blízko, do diaľky i na strednú vzdialenosť. Už nemusíte stále striedať okuliare na čítanie s tými na televíziu, alebo nosiť nevzhľadné bifokálne sklá.

Chcete sa o okuliaroch Essilor® Eyezen™ dozvedieť viac? Sledujte ďalej náš blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Ich zoznam nájdete na www.najdioptiku.sk.

 

Nie je možné pridávať komentáre.