Top
Ako zamedziť poškriabaniu okuliarov?

Ako zamedziť poškriabaniu okuliarov?

Kvalitné dioptrické sklá niesú zrovna lacnou záležitosťou. Ako sa o ne starať, aby ste zamedzili ich poškriabaniu? Ryhy na sklách už sa totiž nedajú opraviť a okuliarové šošovky sa musia celé vymeniť za nové.

Dbajte na opatrné zaobchádzanie s okuliarmi, vždy ich pokladajte sklami smerom hore a nenoste ich voľne vo vreckách alebo taške. Nezabúdajte používať pevné puzdrá, ktoré sú pre okuliare určené. Okuliare si vždy nasadzujte a dávajte dolu obidvomi rukami a nevystavujte ich vysokým teplotám, napríklad pobytu v saune alebo v rozpálenom aute. Povrchovej úprave šošoviek i obrubám škodia chemikálie, napríklad lak na vlasy, ale i morská soľ.

Ako okuliare správne čistiť?

Odtlačky na okuliaroch rozhodne nikdy neutierajte do trička alebo vreckovky. Dokonca aj papierové vreckovky dokážu sklá poškriabať. Vždy používajte mikrovláknovú utierku a čistiaci prípravok, ktorý je určený pre okuliarové šošovky, prípadne čistú vodu. Ak zvolíte značkové okuliarové šošovky Varilux alebo Crizal, získate špeciálnu utierku z mikrovlákna ako darček.

Čistenie okuliarov je vhodné tiež približne raz za štvrť roku zveriť profesionálom z optiky, ktorí vám sklá vyčistia pomocou ultrazvuku.

Okuliarové sklá, ktoré odolajú škrabancom

Doprajte svojim očiam to najlepšie! Kompletnú ochranu pred škrabancami, odtlačkami, prachom, kvapkami vody, odtlačkami, ale aj UV žiarením vám poskytnú okuliarové sklá Crizal.

Akcia na multifokálne sklá Varilux

Akciu 1+1 na multifokálne sklá Varilux – dva páry za cenu jedného, môžete využiť až do konca januára 2018! Multifokálne okuliarové sklá sú modernou alternatívou pre tých, ktorí doteraz nosili bifokálne sklá alebo striedali okuliare na blízko a do diaľky. S multifokálnymi okuliarovými sklami Varilux krásne uvidíte na všetky vzdialenosti!

Chcete sa o okuliarových šošovkách dozvedieť viac? Sledujte ďalej blog či Facebook, alebo sa spýtajte v najbližšej optike! Zoznam odporúčaných optík nájdete na www.najdioptiku.sk vrátane možnosti filtrovať optiky vybavené simulátorom virtuálnej reality Nautilus.

 

Nie je možné pridávať komentáre.